KURS ZAWODOWY :
TRESER PSÓW + BEHAWIORYSTA
czas trwania:
150 godz. dydaktycznych
*zapisanie się na kurs przez formularz dotyczy realizacji kursu w formie stacjonarnej (sprawdź termin) lub online. Przed zakupem/wysłaniem zgłoszenia zapoznaj się z regulaminem.
O KURSIE:
Proces udomowienia i kształtowania się ras
Fizjologiczne podstawy zachowania.
Etogram psa
Rozwój i właściwa socjalizacja zwierząt.
Potrzeby naturalne i dobrostan psów
Komunikacja i mowa ciała zwierząt.
Mechanizmy uczenia się
Techniki szkolenia
Trening kennelowy
Trening medyczny
Nagrody i motywacja
Modyfikacja zachowań
Wpływ czynników na zachowanie psa i szkolenie
Profilaktyka zaburzeń zachowania
Depresja u psów
Praca z psami w schronisku
Praca z psami agresywnymi
Terapie dla zwierząt
Prowadzenie szkoły dla psów
Praca węchowa
Zabawy i aktywności uzupełniające
Praca z klientem i komunikacja interpersonalna
Pierwsza pomoc dla psów
Kurs trwa 150 godzin akademickich, w tym 40 godzin praktyki w schroniskach lub fundacji lub w innym miejscu umożliwiającym wykoywania zadań zawodowych.
Część teoretyczną Kursanci mają możliwość zrealizować w formie kształcenia na odległość (online). W tej formie Kursant otrzymuje materiały do samodzielnej nauki, a podczas realizacji części teoretycznej pozostajemy do Państwa dyspozycji, jeśli pojawią się pytania lub wątpliwości zapraszamy do kontaktu i konsultacji, które choć dobrowolne to zastępują część dyskusyjną na kursie w całości stacjonarnym dlatego warto z nich korzystać. Przed nabyciem kursu zawodowego, zalecamy kontakt telefoniczny/mailowy w celu uzyskania i omówienia szczegółów.
Pomagamy w organizacji praktyk na terenie całego kraju. Dla Kursantów już pracujących ze zwierzętami istnieje możliwość zaliczenia praktyk na podstawie przedstawienia dokumentu z zakładu pracy (i/lub przesłania nagrania dokumentującego daną pracę). Szczegóły pod nr tel: 519-549-448 lub lapa.w.dlon@gmail.com
UWAGA:
W związku z pandemią SARS-CoV-2 praktyki będą mogły zostać zrealizowane także po ustabilizowaniu się sytuacji w kraju.
Kursy zawodowe organizujemy zarówno dla grup zorganizowanych jak i Kursantów indywidualnych. W przypadku realizacji kursów w formie indywidualnej kurs odbywa się w naszym biurze a termin ustalany jest wspólnie z Kursantem.
Możliwość płatności w maksymalnie 5 ratach (nie dotyczy kursów zakupionych podczas promocji).
Absolwenci po pozytywnym zdaniu egzaminu otrzymają certyfikat i zaświadczenie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z z 18 sierpnia 2017 w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 1632). Na Państwa życzenie wystawiamy także certyfikat w języku angielskim w cenie 5 zł/sztuka. Dokumenty wysyłamy bezpłatnie listem poleconym Poczty Polskiej lub za dodatkową opłatą za pośrednictwem Paczkomatu lub DPD. Dokumenty wysyłane są do 7 dni po zaliczeniu danego kursu.
Absolwenci otrzymują zaświadczenia i certyfikaty z następujących kursów: Treser psów, Behawiorysta i Pierwsza Pomoc (do kursu treser także suplement z programem).
Czas trwania kursu: do 12 miesięcy z możliwością bezpłatnego warunkowego przedłużenia po uprzednim kontakcie i ustaleniu szczegółów. W przypadku kursów indywidualnych i częściowo online, czas minimalny jest wyłącznie uzależniony od możliwości czasowych Kursanta.
Rejestracja i udział w kursie/kursach oznacza akceptację naszego regulaminu.
Przed wysłaniem zgłoszenia na kurs/zakupem prosimy o zapoznanie się z regulaminem (zakładka: "regulamin" w podstronie "więcej").
Jako firma szkoleniowa jesteśmy instytucją zarejestrowaną w Rejestrze Instytucji Szkoleniowych (RIS) pod numerem ewidencyjnym 2.18/00153/2018, dzięki czemu osoby bezrobotne zarejestrowane w Urzędach Pracy mogą ubiegać się o dofinansowanie ze środków publicznych.
Egzamin:
Do zaliczenia i egzaminów są dopuszczani Kursanci na podstawie min. 80% obecności na zajęciach (oraz dostarczenia prac kontrolnych- jeśli są wymagane). W innym wypadku konieczny jest udział w dodatkowych konsultacjach z prowadzącym lub na zajęciach w następnej edycji kursu.
Egzamin składa się z testu otwartego (czas trwania: 60 minut); jest pisany po wcześniejszym uzgodnieniu terminu) i dłuższej pracy zaliczeniowej pisanej w warunkach domowych, której temat Kursant wybiera samodzielnie (praca w miarę możliwości powinna być związana z przyszłymi praktykami).
Zaliczenie egzaminu wymaga zdobycia min. 80% punktów (egzamin Kursant pisze samodzielnie, nie korzystając z notatek itp).
W przypadku otrzymania oceny negatywnej z egzaminu ma prawo do poprawienia go. Możliwe są łącznie trzy podejścia do egzaminu, w przypadku braku zaliczenia po trzeciej próbie, Kursant ma prawo do udziału w kolejnej edycji kursu lub konsultacjach z prowadzącymi za dodatkową opłatą.
Praktyki:
W przypadku wyboru formy stacjonarnej, grupowej (w różnych miastach Polski po zebraniu grupy) praktyki są realizowane wspólnie przez całą grupę po pozytywnym zaliczeniu części teoretycznej. Dla chętnych staramy się pomagać w organizacji praktyk indywidualnych.
W formie stacjonarnej indywidualnej w naszym biurze w Przemyślu - wszystkie szczegóły w tym dotyczące terminu i praktyk ustalane są z Kursantem.
W przypadku wyboru kursu w formie kształcenia na odległość (online), część praktyczna realizowana jest oddzielnie zazwyczaj w miejscu zamieszkania Kursanta. Praktyki w miarę możliwości powinny się łączyć się z tematyką pracy egzaminacyjnej, którą Kursant wybiera samodzielnie zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Polegają na realizowaniu zadań zawodowych w organizacjach/instytucjach i miejscach, w których Kursant może realizować wybrane zadania zawodowe. Nasi Kursanci w zależności od realizowanego kursu najczęściej realizują praktyki w schroniskach, fundacjach czy stowarzyszeniach, hotelach dla zwierząt, gabinetach groomerskich i weterynaryjnych oraz w placówkach oświatowych i ośrodkach zdrowia.
Po skończonych praktykach konieczne jest dostarczenie nam w formie skanu potwierdzenie zrealizowania praktyk i dziennik praktyk (udostępniamy wzory dokumentów), z niektórymi instytucjami podpisujemy umowy na zrealizowanie praktyk.
Istnieje możliwość zaliczenia praktyk po przedstawieniu dokumentu potwierdzającego pracę w zawodzie lub wolontariatu. Zaliczenie możliwe również na podstawie filmiku - szczegóły są ustalane indywidualnie.
Realizacja kursu stacjonarnego indywidualnego:
Kurs indywidualny, stacjonarny odbywa się wyłącznie w naszej siedzibie w Przemyślu, w biurze połączonym z salką szkoleniowej, z pełną dostępnością wyposażenia potrzebnego do nauki, w tym rzutnika i ekranu projekcyjnego. Kursanci otrzymują od nas materiały szkoleniowe, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kursu grupowego. Oferujemy także chłodny poczęstunek.
Termin i wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie.
Z uwagi na wielkość sali kursy indywidualne prowadzimy dla maksymalnie trzech Kursantów.
Kliknij aby zobaczy wzory dokumentów, które wydajemy.
Masz dodatkowe pytania? Zobacz FAQ
TERMINY (dot.kursu stacjonarnego grupowego i/lub indywidualnego)
- 22.07-04.08.2024 - Przemyśl, przyjmujemy rezerwacje
koszt: 2899 zł