top of page
 • Jak mogę się z wami skontaktować?
  1. Mailowo: lapa.w.dlon@gmail.com 2. Telefonicznie lub smsowo: 519549448 3. Czat na stronie internetowej 4. Czat przez gmail (dostępny dla odbiorców korzystających również z gmaila) 5. Czat przez wizytówkę w google 6. Formularz kontaktowy na stronie 7. Media społecznościowe (fb i instagram) Jeśli w danym momencie nie możemy odpisać/odebrać tzn, że prowadzimy zajęcia stacjonarne, w takim wypadku poprosimy o pozostawienie wiadomości lub smsa.
 • Jakie dokumenty wydajecie po kursach i czy mogę je zobaczyć?
  Po pozytywnym zaliczeniu kursu każdy Kursant otrzymuje od nas zaświadczenie MEN oraz certyfikat na naszych firmowych drukach. Do kursów zawodowych dodawane są także suplementy z programem kursów. Do niektórych kursów istnieje możliwość dokupienia legitymacji (w twardej okładce), do wszystkich można dokupić suplement z programem, certyfikat w j. angielskim. Więcej informacji - kliknij tu
 • Jestem zainteresowany kilkoma kursami, kiedy i gdzie będą organizowane?"
  Wszystkie kursy dostępne na stronie prowadzone są w kilku formach: - w formie stacjonarnej w różnych miastach Polski po zebraniu min. 15 -osobowej grupy (informacje o zajęciach dostępne w opisie kursu) - w formie stacjonarnej indywidualnej w naszym biurze w Przemyślu - wszystkie szczegóły w tym termin ustalany jest z Kursantem, - w formie kształcenia na odległość (online, najprostsza forma) - Kursant otrzymuje materiały kursów do samodzielnej nauki, ale ma możliwość korzystania z dobrowolnych konsultacji i kontaktu z prowadzącym. Konsultacje te zastępują część dyskusyjną z kursu stacjonarnego. Jest to jedyna forma dostępna w sklepie.  - w formie kształcenia na odległość (online) z dostępnymi nagraniami - prowadzona jedynie na indywidualne lub grupowe zamówienia, szczegóły uzgadniane indywidualnie  - w formie kształcenia na odległość (online) z zajęciami na żywo na zoomie - prowadzona jedynie na indywidualne lub grupowe zamówienia, szczegóły uzgadniane indywidualnie   W przypadku kursów zawodowych jedynie część teoretyczna kursu może być zrealizowana online, konieczne jest odbycie także praktyk. Istnieje możliwość zaliczenia praktyk na podstawie dokumentu potwierdzającego pracę - dla osób już pracujących w danym zawodzie lub wyjątkowo na podstawie nagranych filmów (np. w czasie pandemii). Kursy w formie online (w najprostszej formie) dostępne są w stałej ofercie i można je nabyć w dowolnym i dogodnym dla siebie momencie.  ​
 • W jaki sposób mogę się zapisać na kurs i jak przebiegają kursy ?
  W celu zapisania się na dany kurs należy wypełnić formularz zapisu i uiścić opłatę na dane podane w zakładce kontakt lub zakupić kurs w naszym sklepiku. Kursy prowadzimy zarówno w formie stacjonarnej (po uzbieraniu się min. 15-osobowej grupy lub w formie indywidualnej w Przemyślu w naszym biurze), jak i w formie kształcenia na odległość-online. W przypadku wyboru drugiej formy (online, najprostsza forma), Kursant otrzymuje materiały szkoleniowe (w formie pdf) na swój adres mailowy lub w zależności od woli Kursanta może zakupić kurs w naszym sklepie i przy wyborze płatności PayPal uzyskać natychmiastowy do nich dostęp bezpośrednio z naszej strony. Prowadzimy także kursy na zamówienie w innych formach: na żywo na zoomie lub jako nagrania wykładów. W przypadku chęci uczestnictwa w którejś z tych form konieczne jest skontaktowanie się z nami i uzgodnienie szczegółów. Udostępnienie kursu następuje po zaksięgowaniu przelewu na naszym koncie-w przypadku przelewu tradycyjnego i natychmiast przy wyborze płatności PayPal.
 • W jakim formacie są kursy online?
  Kursy w formie kształcenia na odległość (online) są udostępniane w formacie pdf, niektóre zawierają również filmiki. Istnieje możliwość uczestnictwa w kursie online na żywo na zoomie lub udostępnienia kursów online w formie wykładów (nagrania), przy czym te dwie ostatnie formy dostępne są na indywidualne zamówienie. Kursy te NIE są udostępniane w sklepie, ponieważ wymagają uzgodnienia indywidualnie wszystkich szczegółów, w tym harmonogramu.
 • Na jakie dane należy uiścić płatność i jaki powinnien być tytuł przelewu?
  Dane są podane m.in w zakładce "kontakt" . Tytuł przelewu: nazwa kursu plus nazwisko Kursanta
 • Jakie wymagania muszę spełnić chcąc uczestniczyć w kursie?
  Kursy kierujemy przede wszystkim do: -pełnoletnich opiekunów zwierząt, -zawodowych opiekunów psów, kotów i innych zwierząt, -zooterapeutów: dogoterapeutów, felinoterapeutów itp i osób, które chciałaby zaangażować zwierzęta do pracy terapeutycznej i pedagogicznej, -przyszłych zoofizjoterapeutów, -zoopsychologów i behawiorystów, -dla średniego personelu weterynaryjnego, -dla osób pracujących ze zwierzętami, -dla wszystkich zainteresowanych tematyką. W wyjątkowych sytuacjach do niektórych kursów (np. Pierwsza pomoc i/lub Petsitter) dopuszczamy także udział osób młodszych oraz uczniów kierunków: Technik weterynarii, Technik/Hodowca koni itp. W celu uzgodnienia szczegółów prosimy o kontakt.
 • Jaki mam czas na uiszczenie opłaty po przesłaniu zgłoszenia (zapisaniu się na kurs)?
  W przypadku kursów stacjonarnych podajemy konkretny termin pozwalający na rezerwację miejsca. W przypadku kurśów w formie kształcenia na odległość (online) na uiszczenie opłaty oczekujemy 7 dni. Po upływie tego czasu zgłoszenie jest usuwane. Wyjątek stanowią kursy zakupione podczas promocji-w tym wypadku opłata za kurs powinna zostać zaksięgowana najpóźniej 48 godz. po zakończeniu promocji.
 • Przelew został zrealizowany, kiedy otrzymam dostęp do kursu?"
  Materiały kursowe są wysyłane po zaksięgowaniu płatności na naszym koncie, w zależności od konkretngo banku trwa to zwykle do 48 godz. roboczych. W przypadku płatności PayPal, Kursant otrzymuje materiały natychmiast.
 • Wysłałem maila/wiadomość i nie mam odpowiedzi, dlaczego?"
  Na pytania/wiadomości odpowiadamy maksymalnie w ciągu 48 godz. roboczych, brak odpowiedzi po tym czasie świadczy zwykle o tym, że wiadomość do nas nie dotarła. W tej sytuacji prosimy o ponowny kontakt, najlepiej inną drogą (np. tel).
 • Wysłałem pracę zaliczeniową/test, kiedy otrzymam wyniki ?"
  Maksymalny czas na sprawdzenie pojedynczej pracy wynosi do 14 dni roboczych. W przypadku przesłania większej ilość prac, czas może być wydłużony.
 • Chcę uczestniczyć w kursie stacjonarnym w formie indywidualnej, jak mogę się zapisać i jak przebiega kurs?"
  W celu zapisu prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny, wspólnie ustalimy termin oraz wszystkie szczegóły dotyczące kursu (ilość zjazdów, godziny itp). Kurs w formie indywidualnym odbywa się w naszym biurze w Przemyślu i przebiega tak samo jak kursy grupowe. W tzw. kursie indywidualnym może uczestniczyć maksymalnie 3 Kursantów, realizujących dany kurs w tym samym terminie.
 • Jak wygląda kurs w formie stacjonarnej, indywidualnej ?"
  Kurs indywidualny, stacjonarny odbywa się wyłącznie w naszej siedzibie w Przemyślu, w biurze połączonym z salką szkoleniową z pełną dostępnością wyposażenia potrzebnego do nauki, w tym rzutnika i ekranu projekcyjnego. Kursanci otrzymują od nas materiały szkoleniowe, podobnie jak ma to miejsce w przypadku kursu grupowego. Oferujemy także zimy poczęstunek. Cena podobnie jak program kursu jest taki sam jak w przypadku kursu grupowego. Termin i wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Z uwagi na wielkość sali kursy indywidualne prowadzimy dla maksymalnie trzech Kursantów.
 • Jak wygląda zaliczenie kursu?
  W celu pozytywnego ukończenia kursu należy napisać krótką pracę zaliczeniową (lub egzamin w przypadku części teoretycznej kursu zawodowego). Na kursach stacjonarnych prace są sprawdzane przez drugiego prowadzącego w czasie trwania zajęć. W przypadku realizacji kursu w formie kształcenia na odległość, Kursant odsyła swoją pracę na adres mailowy wykładowcy lub centrum szkoleniowego i w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych otrzymuje odpowiedź z ewentualnymi poprawkami. Jeśli Kursant realizuje w tym samym czasie kilka kursów i prześle wszystkie prace jednocześnie czas oczekiwania na odpowiedź może się wydłużyć. Kursy zawodowe kończą się egzaminem, który polega na zdaniu testu otwartego oraz napisaniu pracy kontrolnej, konieczne jest także odbycie praktyk (chyba, że Kursant jest z nich zwolniony)
 • Ile mam czasu na ukończenie danego kursu online?
  Na zrealizowanie pojedynczego kursu przewidujemy 3 miesiące, ale wiele kursów można zrealizować już w ciągu 1-2 dni ( w zależności od ilości godzin dydaktycznych), w przypadku realizowania kilku kursów jednocześnie czas jest odpowiednio wydłużony.
 • Kupiłem kurs przez sklep, opłaciłem i nie dostałem materiałów."
  Materiały kursowe są udostępniane przez system sklepu automatycznie na adres mailowy Kursanta, w przypadku ich braku należy sprawdzić wszystkie foldery w skrzynce pocztowej (zdarza się, że wiadomość trafi do folderu ze spamem lub ofertami itp - dotyczy to zwłaszcza skrzynek o2,op i wp) oraz upewnić się czy został poprawnie wpisany adres mailowy (przed złożeniem zamówienia). Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, prosimy o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz.
 • Jakie dokumenty otrzymam po ukończeniu kursu?
  Po zrealizowaniu kursów wystawiamy: -zaświadczenie wg. wzoru MEN zgodnie z rozporządzrniem -certyfikat (dodatkowo na życzenie certyfikat w j.angielskim za opłatą) -za dodatkową dopłatą legitymacja (w przypadku części kursów) i suplement z programem
 • Jak wygląda praktyka na kursach zawodowych?
  Kursanci po zrealizowaniu części teoretycznej realizują praktyki w wybranym przez siebie miejscu. Praktyki powinny być związane z przyszłą pracą kynoterapeuty, zoopsychologa, opiekuna zwierząt lub hodowcy czy tresera i muszą polegać na wykonywaniu min dwóch zadań zawodowych omówionych w opisie zawodu w Klasyfikacji Zawodów i Specjalności. Po zrealizowaniu części praktycznej należy uzyskać i dostarczyć nam potwierdzenie odbycia praktyk w formie dowolnego dokumento, a także dziennik praktyk. Od dostarczenia dokumentu zwolnieni są Kursanci realizujący praktyki w naszym centrum.
 • Kto może być zwolniony z praktyk zawodowych?
  Osoby, które już pracują w zawodzie lub wykonują zadania zawodowe (również jako wolontariusze) i mogą to udokumentować.
 • Na czym polegają konsultacje?
  Konsultacje są dedykowane Kursantom uczestniczącym w formie kształcenia na odległość (online), polegają na kontakcie z prowadzącym/prowadzącymi kurs. Udział w konsultacjach jest dobrowolny, ale zastępują one część dyskusyjną z kursu stacjonarnego więc warto z nich korzystać w przypadku pytań lub wątpliwości. Konsultacje na zoomie odbywają się dopiero pod warunkiem uzbierania się min. 15 uczestników, w innym wypadku możliwe są konsultacje przy wykorzystaniu skrzynki pocztowej.
 • Wysłałem pytanie do prowadzących, kiedy otrzymam odpowiedź?"
  Odpowiedzi udzialane są zwykle w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych.
 • Jak długo będę czekać na ocenę/wynik zaliczenia/egzaminu?
  Maksymalny czas na otrzymanie informacji o pozytywnym lub negatywnym zaliczeniu kursu obecnie wynosi maksymalnie do 14 dni roboczych. Średni czas to 48 godz. robocze.
 • Kiedy otrzymam dokumenty z kursu online?
  Dokumenty z pojedynczych kursów wysyłamy w ciągu maksymalnie 7 dni roboczych * od ocenienia pracy zaliczeniowej i podanie nam danych do dokumentów. W przypadku jednorazowego zakupu jednego niż więcej kursów, dokumenty są wysyłane nieodpłatnie (przy wyborze wysyłki za pośrednictwem Poczty Polskiej) zbiorczo po uzyskaniu zaliczenia ze wszystkich kursów, chyba, że Kursant uiści dodatkową opłatę za przesyłkę w wysokośći 7,50 zł. W zależności od wyboru przewoźnika dokumenty dotrą do Kursanta w ciągu maksymalnie 14 dni roboczych. Standardowy czas dostawy to średnio 2-4 dni robocze.
 • Nie otrzymałem listu z dokumentami, co dalej?"
  Jeśli od momentu nadania przesyłki minęło 14 dni, składamy oficjalną reklamację u przewoźnika i po jej rozpatrzeniu wystawiamy i wysyłamy nowe dokumenty na nasz koszt. Zawsze staramy się także zrekompensować Kursantowi wydłużony czas oczekiwania.
 • Kto może zostać Słuchaczem Studium Zooterapii i jakie możliwości daje ukończenie studium?
  Studium Zooterapii jest polecane szczególnie pedagogm i terapeutom (oraz studentom), którzy do swojej pracy chcą zaangażować zwierzęta (uwzględniając ich dobrostan i potrzeby). Zooterapia nie istnieje jako zawód sam w sobie, dlatego możliwości po ukończeniu Studium są związane przede wszystkim z wykształceniem kierunkowym każdego Słuchacza.
 • Jak wygląda płatność ratalna?
  Płatność ratalna dotyczy kursów powyżej 300 zł, ilość rat i kwota jest ustalana wspólnie z Kursantem. Raty nie są dostępne przy zakupie kursów w promocji.
 • Czy przy zakupie kilku kursów otrzymam jakiś rabat?
  Przy zakupie trzech kursów, trzeci kurs (w tej samej cenie lub niższej) jest tańszy o 50%. Dla stałych Kursantów przewidujemy dodatkowe rabaty. Rabaty nie łączą się z innymi promocjami.
 • Czy oferujecie zniżki dla wolontariuszy schronisk i fundacji?
  Tak, oferujemy 50% rabatu od pojedynczego kursu. Zniżka obowiązuje od cen regularnych (nie dotyczy kursów w cenach promocyjnych).
 • Czy po ukończeniu kursu z Dietetyki psów/kotów zyskuję tytuł Dietetyka i mogę prowadzić własny gabinet?
  Nie, ponieważ kurs "Dietetyka weterynaryjna..." trwa zaledwie 15 godz. dydaktycznych i omawia jedynie podstawy żywienia.
 • Chcę porozmawiać o kursie/usłudze, w jaki sposób mogę się z wami kontaktować?"
  Obecnie proponujemy kilka możliwości kontaktu: -tel/sms 519-549-448 -mail: lapa.w.dlon@gmail.com -przez czat na naszej stronie, czat w wizytówce google lub czat przez gmail -przez formularz kontaktowy na stronie -przez wiadomość na fb lub instagramie
 • Co daje mi zarejestrowanie/zalogowanie na waszej stronie?
  Zarejestrowanie umożliwia przede wszystkim korzystanie z materialów szkoleniowych bezpośrednio na naszej witrynie bez konieczności ich pobierania (w przypadku płatności PayPal), pozwala na szybsze skontaktowanie się z nami i korzystanie z formum.
 • W jaki sposób mogę korzystać ze sklepu i jak otrzymam materiały?
  Każdy Kursant może zakupić szkolenie na stronie sklepu, w tym celu konieczne jest dodanie "produktu" do koszyka i następnie wybór płatności: PayPal lub manualnie, czyli przez zrealizowanie przelewu ze swojego konta. (Osoby, które chcialaby z materiałów korzystać bezpośrednio na stronie powinny przed zakupieniem kursu zarejesrtować i zalogować się na naszej stronie. ) Po uiszczeniu opłaty, Kursant otrzymuje link do pobrania materiałów kursowych na swój adres mailowy i konto na naszej stronie. Instrukcja korzystania ze sklepu - kliknij
 • Próbuję się z wami skontaktować telefonicznie, ale nikt nie odbiera. Dlaczego ? I kiedy mogę zadzwonić?"
  Pracujemy od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 21 (w weekend do 18), ale zdarza się, że w tym samym czasie prowadzimy także warsztaty lub kursy, dlatego nie zawsze możemy odebrać telefon. Zawsze jednak oddzwaniamy lub kontaktujemy się w inny sposób. W sprawach pilnych prosimy o smsa lub kontakt mailowy z informacją o pilnym kontakcie.
 • Czy kurs zawodowy mogę ukończyć online? Jak to wygląda?
  Z kursu zawodowego jedynie część teoretyczna może być zrealizowania w formie kształcenia na odległość (czyli online), praktyki wówczas Kursanci realizują zazwyczaj w miejscu swojego zamieszkania i dostarczają nam potwierdzenie ich realizacji. Same praktyki są realizowane po oficjalnym ukończeniu części teoretycznej kursu i tylko pozytywne zaliczenie teorii jest podstawą do rozpoczęcia praktyk. W przypadu zakupu kursu w sklepie lub przez formularz Kursanci otrzymują materiały do samodzielnej nauki , choć jednocześnie mogą korzystać z opieki merytorycznej i konsultacji, które zastępują część dyskusyjną na kursie stacjonarnym. Kurs kończy się egzaminem złożonym z testu i pracy zaliczeniowej, której temat Kursanci wybierają samodzilnie. Termin testu ustalany jest indywidualnie, Kursanci otrzymują pytania testowe i w ciągu umówionego czasu (zwykle 60 min) powinni odesłać wypełniony test. W przypadku realizacji kursu na indywidualne zamówienie, Kursant w zależności od zamówienia otrzymuje link do spotkań na żywo na zoomie lub do wykładów w formie nagrań a także skrypt z najważniejszymi informacjami.
 • Spóźniłem się kilka minut z odesłaniem testu na kursu zawodowym? Czy będzie on sprawdzony i zaliczony?
  W zależności od tego ile dane spóźnienie wynosi, prowadzący mogą zdecydować o niesprawdzaniu ostatnich odpowiedzi i/lub o niezaliczeniu testu z powodu tego opóźnienia.
 • Ile punktów jest wymagane do zaliczenia egzaminu na kursie zawodowym?
  80%
 • Otrzymałem kod rabatowy, jak mogę go wykorzystać i czy obowiązuje dla wszystkich kursów?"
  Aby zrealizować kod rabatowy należy go wpisać w sklepiku w miejscu kodu lub w formularzu zapisu na kurs przy tytule kursu. Kod rabatowy obowiązuje do wszystkich kursów, przy czym kursy stacjonanrne muszą zostać rozpoczęte w ciągu 7 dni od zakupu kursu/zapisania się na kurs. Kod rabatowy nie łączy się z innymi promocjami.
 • Czy prowadzicie szkolenia dla psów? Czy macie hotel dla zwierząt?
  Tak, oprócz kursów prowadzimy również szereg usług. Są to przede wszystkim: - szkolenia dla psów - porady i konsultacje behawioralne - opieka nad zwierzętmi w przydomowym hoteliku - opieka w domu opiekunów - zajęcia brainworkowe dla zwierząt - a także wsparcie w AAI (wsparcie i interakcje z udziałem zwierząt tzw. terapeutycznych) Szczegóły są dostępne: tu i tu
bottom of page